Για την αναγκαιότητα και 2ης λατομικής ζώνης στη Βόρεια Χίο που θα συζητηθεί στο προσεχές Περιφερειακό συμβούλιο που θα διεξαχθεί στη Χίο με θέμα : Τροποποίηση Απόφασης Περιφερειακού Συμβουλίου για την Αναγκαιότητα καθορισμού νέων λατομικών περιοχών στη Π. Ε. Χίου, αναφέρθηκε ο Αντιπεριφεριάρχης Χίου κ. Παντελής Βρουλής.
Εξήγησε το χρονοδιάγραμμα και τις επόμενες κινήσεις που αναμένεται να γίνουν. Αναλυτικά οι δηλώσεις του κ. Π. Βρουλή: