Η μεικτή χορωδία ενηλίκων του Εκπολιτιστικού και Μορφωτικού Συλλόγου Λιβαδίων ‘ Ο ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΟΥΡΟΣ’ τήρησε την υπόσχεσή της και άγγιξε τις ψυχές των πολλών φίλων της που παρακολούθησαν την θαυμάσια συναυλία τους στο Ομήρειο το Σάββατο 18/5 στις 19.30μμ
Οπτικοακουστικό υπερθέαμα σε μια άψογα δομημένη και καλά συντονισμένη και όμορφη εκδήλωση με αγαπημένα τραγούδια από ελληνικές σειρές της τηλεόρασης που μας ταξίδεψαν μοναδικά σε πραγματικές ιστορίες αλλά και μυθοπλασίες, μας διασκέδασαν, μας συγκίνησαν και ξύπνησαν βαθύτερα συναισθήματα στον καθένα από εμάς….
Το θερμό χειροκρότημα δικαίωσε την ευρηματική Μαέστρο τους κα Βίνα Αμπανούδη και τους πολλούς χορωδούς, άντρες και γυναίκες, που κατέθεσαν την ψυχή τους και ερμήνευσαν μοναδικά το εξαιρετικό τους πρόγραμμα!
Συνόδευσαν οι εξαίρετοι μουσικοί : Γιάννης Στογιάννος, Σωτήρης Παπαχριστόπουλος και Νεκτάριος Βελόνιας, ενώ στον ήχο ήταν ο Σαράντος Κωστίδης .Το οπτικό υλικό που μας θύμιζε τις σειρές επιμελήθηκε ο Νίκος Αμπανούδης.
Δείτε εδώ αποσπάσματα , video και φωτογραφικό υλικό της συναυλίας , που απ’ότι ενέφερε ο Πρόεδρος του Συλλόγου κος Λουκάς Αμπελιώτης θα επαναληφθεί εμπλουτισμένη στο Καστρομηνά στις 24 Ιουλίου, για όσους την έχασαν !
Η κεντρική φώτο της χορωδίας από τον Κυριάκο Δηράκη.
https://m.facebook.com/groups/230197640681869/?locale=el_GR
https://syllogosgeorgiosvouros.gr/1947-2
![](https://chiosin.gr/wp-content/uploads/2024/05/ΧΟΡΩΔΙΑ-2.jpg)
![](https://chiosin.gr/wp-content/uploads/2024/05/ΚΕΝΤΡΙΚΗ-ΦΩΤΟ-ΧΟΡΩΔΙΑ.jpg)