[hsas-shortcode group=1″” speed=”10″ direction=”left” gap=”50″]
[masterslider id=”28″]
Νέα δυνατότητα στους επισκέπτες της Χίου να ταξιδέψουν στο νησί μας με οικονομικό τρόπο και με λιγότερες ώρες ταξιδιού δίνει η εταιρεία «Sea Jet» που δρομολόγησε το συμβατικό πλοίο «Aqua Blue» στη γραμμή Λαύριο Μεστά.
Το πλοίο αναχωρεί κάθε Σάββατο από Λαύριο στις 09:00 και φθάνει στη Χίο λίγο μετά τις 15:00 , συνεχίζοντας ακολούθως το δρομολόγιό του για Άγιο Ευστράτιο, Λήμνο και Καβάλα. Ακολούθως από τα Μεστά αναχωρεί κάθε Πέμπτη στις 07:00 το πρωί και φθάνει στο Λαύριο στις 12:45 το μεσημέρι της ίδιας ημέρας.
Ο εμπορικός αντιπρόσωπος κ. Βασίλης Αδάμης δήλωσε στην Chiosin.gr: Η γραμμή μπορεί να εξυπηρετήσει 700 επιβάτες με τιμή από 26,50 στο Μεστά Λαύριο και σε 6 ώρες. Είναι επιδοτούμενη για το καλοκαίρι η γραμμή και θα παραμείνει μέχρι αρχές Σεπτεμβρίου. Σε ερώτηση μας αν υπάρχει πλάνο για τον χειμώνα να παραμείνει στη γραμμή τόνισε ότι δεν υπάρχει προς το παρόν τέτοιος προγραμματισμός.
[masterslider id=”48″]
[masterslider id=”12″]
Οι τιμές
Λαύριο –Χίος –Λαύριο
Ανά διαδρομή
Οικονομική θέση: 26,50 €
Αριθμημένη: 30 €
ΙΧ: 85 €
Μηχανή: 21,00 €
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]